صفحه اول اطلاعات محصول نمونه کارها مقالات سوالات متداول درباره ما ارتباط با ما live Support


شید راوی - نسخه 2.1

معرفي
نمونه تصاويري از برنامه
مشخصات فني و امکانات
مقايسه با سيستم هاي مديريت محتوا(CMS)
استفاده از نرم افزار به صورت آزمايشي
تست تست 123
04/05/1383

سایر اخبار »
روزنامه ورزشی گل
روزنامه مردم سالاری
روزنامه شاپرک
روزنامه ابتکار
روزنامه آفرینش
ماهنامه بانک و مسکن
ماهنامه صنعت خودرو
نشریه شرتو
هفته نامه حریف
هفته نامه سلیم
فصل نامه مطالعات راهبردی زنان
ماهنامه دختران
ماهنامه ارتباط موفق
ماهنامه بانک تجارت
روزنامه جهان اقتصاد
هفته نامه 40چراغ
فصلنامه شورای فرهنگ عمومی

سایر وب سایت ها »


روزنامه آفرینش


روزنامه مردم سالاری


روزنامه ابتکار

ماهنامه دختران


فصلنامه کتاب زنان

سایر CD های اطلاعاتی »

مقایسه نرم افزار شیدراوی با سایر نرم افزار های مدیریت محتوای (CMS) معمول

با توجه به اینکه تعدادی از نرم افزار های مدیریت محتوا امکان ایجاد نشریه الکترونیک را دارند، موارد زیر به عنوان برتری های نرم افزار شید راوی نسبت به نرم افزاری های مدیریت محتوا مطرح می باشد :

1- عدم احتیاج به اتصال اینترنتی در زمان وارد کردن اطلاعات : به دلیل اینکه نرم افزار شیدراوی برروی رایانه کاربر نصب و اجرا می شود، نیازی به اتصال به اینترنت و سپس وارد کردن اطلاعات از طریق کاوشگر اینترنتی نمی باشد. بلکه اطلاعات در نرم افزاری که در رایانه کاربر نصب می شود وارد خواهد شد و تنها هنگام انتقال اطلاعات احتیاج به اتصال اینترنتی می باشد. بدین ترتیب کاربر این امکان را خواهد داشت که اطلاعات خود را در کمال آرامش و بدون دغدغه های مشکلات ارتباطات اینترنتی وارد نماید و تنها برای انتقال اطلاعات و آن هم برای مدت زمانی اندک به اینترنت متصل شود و اطلاعات خود را انتقال دهد.

2- داشتن خروجی CD اطلاعاتی علاوه بر دارا بودن خروجی وب سایت : با توجه به اینکه هیچ کدام از نرم افزار های مدیریت محتوای معمول دارای خروجی CD اطلاعاتی نمی باشند، این مورد به عنوان یکی از برتری های نرم افزار شیدراوی نسبت به نرم افزار های مدیریت محتوای معمول مطرح می باشد.

3- انتقال اطلاعات از نرم افزارهای صفحه آرایی با فارسی ساز پروین : با توجه به اینکه تغییرات نهایی نشریه قبل از چاپ عموما در نرم افزارهای صفحه آرایی با فارسی ساز پروین داده می شود، نرم افزار شیدراوی به کاربر خود این امکان را می دهد که اطلاعات خود را از نرم افزارهای صفحه آرایی با فارسی ساز پروین مانند Quark XPress و Page Maker، به راحتی انتخاب یک دکمه در شیدراوی وارد کند. در صورتی که سیستم های مدیریت محتوا، عموما فاقد امکان انتقال مستقیم اطلاعات از نرم افزارهای صفحه آرایی می باشند که در نتیجه برای تبدیل کردن اطلاعات به فارسی استاندارد، باید متوسل به نرم افزارهای مبدل جانبی شد، که خود این امر باعث چندین برابر شدن زمان وارد کردن اطلاعات و پیچیدگی های خاص خود خواهد شد.

4- حفاظت بیشتر از اطلاعات : به طور کلی متمرکز بودن اطلاعات در یک نقطه باعث بالا رفتن ریسک از بین رفتن اطلاعات خواهد شد. سیستم های مدیریت محتوا عموما اطلاعات خود را تنها در سرور اینترنتی نگه داری می کنند که در صورت بروز مشکل در سرور اینترنتی (که اتفاقی محتمل در اکثر سرورهای اینترنتی می باشد) احتمال از دست دادن تمامی اطلاعات نشریه الکترونیکی را بسیار بالا خواهد برد. در صورتی که نرم افزار شیدراوی اطلاعات را ابتدا در رایانه کاربر نگه داری می کند و سپس یک کپی از اطلاعات وارد شده را به اینترنت ارسال می کند. بدین ترتیب در بدبینانه ترین شرایط و در صورتی که سرور اینترنتی کاملا از دست رفته حساب شود، باز هم یک کپی از اطلاعات در رایانه کاربر وجود خواهد داشت و براحتی می توان اطلاعات را دوباره ارسال کرد. همچنین شیدراوی امکان پشتیبان گیری (Backup) را هم در سطح اطلاعات اینترنتی و هم در سطح اطلاعات ذخیره شده در رایانه کاربر براحتی انتخاب یک دکمه امکان پذیر می سازد، در صورتی که عمل پشتیبان گرفتن از اطلاعات و بازگردانی آن در عموم سیستم های مدیریت محتوا مراحل پیچیده و زمان بری را به کاربر تحمیل می کند.

5- محیط بسیار ساده و دوستانه : سیستم های مدیریت محتوا عموما دارای پیچیدگی های خاص خود می باشند، به طوری که مدیران سایت نیاز به چندین ساعت آموزش اولیه دارند تا بتوانند از تمامی امکانات موجود استفاده کنند. در صورتی که نرم افزار شیدراوی دارای محیط بسیار ساده و دوستانه می باشد و کاربری که قصد کارکردن با شیدراوی را دارد تنها با کمتر از 3 ساعت آموزش تمامی مهارت های لازم جهت کارکردن با برنامه را به دست خواهد آورد. همچنین کاربرانی که از شیدراوی استفاده می کنند در مقایسه با مدیران سایتی که از نرم افزارهای مدیریت محتوا استفاده می کنند، احتیاج بسیار کمتری برای داشتن اطلاعات فنی درباره اینترنت و رایانه دارند.

6- امکان طرح بندی (Layout) قوی : شیدراوی برای دریافت اطلاعات از محیط ویرایشگریی استفاده می کند که عموم سیستم های مدیریت محتوا نیز دارای آن می باشند. اما شیدراوی در کنار این محیط امکانات تخصصی دیگری را برای نشریه ارائه می دهد که این محیط ویراشگری را کاملا متمیاز و برتر از محیط های مشابه در سیستم های مدیریت محتوا می کند. به عنوان مثال در عمل انتقال متون و جداول از نرم افزار Word، شیدراوی متون و جداول وارد شده را به طور کاملا محسوسی کم حجم و تمیز می کند، به دلیل اینکه اطلاعات وارد شده از نرم افزار Word دارای حجم بسیار بالایی از تگ ها و خصوصیات غیر ضروری و غیر استاندارد می باشد که در صورت انتقال حجم اطلاعات چندین برابر خواهد شد و همچنین نمایش صفحات را برروی وب سایت با مشکلات جدی مواجه خواهد کرد. در صورتی که عموم سیستم های مدیریت محتوا فاقد امکان بهینه سازی متون و جداول وارد شده از نرم افزار Word می باشند. همچنین شیدراوی به کاربر خود این امکان را می دهد که طرح صفحه اول هر نسخه را طور کامل طرح بندی (Layout) و حتی تغییر دهد. در صورتی که عموما سیستم های مدیریت محتوا، امکان نمایش صفحه اول هر نسخه را فقط در طرح ها و قالب های از پیش تعریف شده دارند.

7- مدیریت عکس ها و تصاویر به صورت متمرکز : عموما در سیستم های مدیریت محتوا برای نمایش تصاویر در کنار یک مطلب، تصویر مورد نظر باید جداگانه برروی سرور اینترنتی ارسال شود (Upload) و سپس در متن مربوطه وارد شود. در صورتی که در شیدراوی، کاربر تنها تصویر مورد نظر خود را از روی هارددیسک انتخاب می کند و در کنار متن خود قرار می دهد و دیگر مسئولیت انتقال تصاویر به اینترنت را برعهده ندارد، به دلیل اینکه شیدراوی به صورت خودکار تصاویر را پس از اتصال یه اینترنت انتقال خواهد داد و احتیاج به انجام هیچ گونه عمل اضافی از طرف کاربر نیست. همچنین در سیستم های مدیریت محتوا در صورتی که تصویر وارد شده در محیط ویراشگری توسط مدیر سایت تغییر اندازه داده شود (Resize)، سیستم مدیریت محتوای فرضی تنها اقدام به کوچک کردن ابعاد نمایشی تصویر کرده و حجم تصویر به همان اندازه باقی خواهد ماند. به عنوان اگر تصویر وارد شده دارای حجمی معادل 500 کیلوبایت باشد، حجم تصویر به همان اندازه باقی خواهد ماند و تنها هنگام نمایش، در ابعاد کوچکتری نمایش داده خواهد شد. در صورتی که در شیدراوی در صورت تغییر ابعاد تصویر، حجم تصویر متناسب با ابعاد جدید به طور محسوسی بهینه سازی خواهد شد.

8- و مهمترین برتری اینکه : ما هرروز و ساعت به ساعت تلاش می کنیم تا نیازهای جدید نشریات را شناسایی و اقدام به رفع آنها کنیم و سپس نسخه جدید نرم افزار شیدراوی را به صورت رایگان درطول زمان قرارداد، در اختیار نشریه قرار دهیم.


© 2003-2006 SheedRavi.com